Sviťte chytře a šetřete energii i peníze

V dnešní době se hodně mluví o potřebě šetřit. Šetřit přírodu, šetřit zdraví, šetřit finance. A mnoho z nás se opravdu snaží učinit opatření, která mu ušetří především nějakou korunu na víc. V souvislosti s tím se tedy snažíme snížit i spotřebu energie.
Používá-li pak člověk na vše elektřinu, dostane se k tomu, že její spotřebu lze snížit i svícením. Většinou ale skončíme u toho, že hlídáme četnost a dobu svícení.

Málokoho napadne, vyměnit staré světelné zdroje z a ty nové. Čím to je? Máme totiž zažité, že pořídit si žárovky modernější je drahé. Není to ale úplně pravda.
Pořizovací cena kompaktních žárovek, známějších jako úsporné, je sice vyšší, jenomže se vám brzy vrátí. Zároveň totiž mají tyto žárovky mnohem vyšší životnost. Právě to, spolu s potřebou nižšího příkonu pro svícení, vede k velké úspoře.

kroucená žárovka

Kompaktní zářivky, řešení nejen pro domácnost

Využít se dají téměř všude. Své uplatnění najdou doma i v pracovně, ve sklepě i garáži. Problém není ani koupelna či dílna. Poskytují však také mnohem komfortnější způsob svícení, z toho důvodu musíme vybírat poněkud více s rozmyslem. Mají několik parametrů, které je třeba vzít v úvahu. K nim patří zejména:
· Příkon
· Světelný tok
· Teplota světla
· Úhel rozptylu
· Typ patice

Pamatujte také na to, že chladnější modré světlo se více hodí do pracoven, protože podporuje soustředění. Teplejší žluté světlo je pak efektivnější třeba v obývacím pokoji nebo ložnici, protože podporuje odpočinek a relaxaci.

Prohlédněte si pohodlně celou nabídku . Pak si v klidu zvolte přesně to, co potřebujete.

Až vyměníte staré žárovky za ty nové, úsporné, budete i vy šetřit a nebudete už muset hlídat, jak dlouho svítíte a nerozhodí vás ani to, že někdy zapomenete zhasnout.

muž, spousta visících žárovek