Kdo vám pomůže při stěhování s nejtěžšími věcmi

Stěhování v Ústí nad Labem se může odehrávat mnoha způsoby. Jedním z nich je snaha o svépomocné přemístění věcí, kombinované s profesionálním zásahem. Spočívá v tom, že se zpočátku soustředíte na to snazší – tímto způsobem si poradíte sami, a následně se obrátíte na stěhovací firmu, aby vás zastoupila v tom nejobtížnějším. Co byste mohli zvládnout sami, a s čím raději neriskovat a přenechat to stěhovákům?

Drobnosti do krabic – začít byste měli s balením věcí, které nepoužíváte tak často, například sezonního oblečení. Postupně ale do krabic zabalte vše a ponechte si stranou v batohu či sportovní tašce pouze oblečení a hygienické potřeby pro první dva dny po nastěhování. Sledujte hlavně hmotnost krabic, nikoli objem. Podstatné je, aby vážily maximálně dvanáct kilo.

stěhování akvária

Těžké krabice – některé krabice mohou být těžší, například ty, co obsahují knihy. Ty si dejte stranou a přenechejte je stěhovákům, přičemž ty lehčí krabice snadno převezete sami v zavazadlovém prostoru vašeho auta. Nezapomeňte ale na důkladné zalepení krabic a případné převázání provázkem, aby se neprotrhly.

staré pianino

Nábytek – zvládnete-li demontovat nábytek, pak tím výrazně usnadníte práci při samotném přestěhování. Ale pokud je pro vás tato práce příliš namáhavá, stěhovací firmy provádí montáže a demontáže nábytku poměrně běžně. A jde-li o nerozebíratelný nábytek, například starožitný, s tím si stěhovací firma snadno poradí i s výnosem do pátého patra bez výtahu.

Koberce – malý kobereček svinete do roličky a přestěhujete v osobním autě, ale velký koberec po celé ploše obýváku bude vyžadovat profesionální přístup. Koberce jsou velmi těžké a špatně se s nimi manipuluje v terénu, protože se nesmí přehýbat. Toto je zdánlivě malicherná záležitost, ale ve skutečnosti patří k nejobtížnějším krokům, které stěhovací firmy podnikají.

Velké spotřebiče – s tím se rozhodně netrapte a pouze spotřebiče zabalte do tenké stretch fólie. Stěhováci zvládnou na jeden zátah přemístit jak chladničku, tak i sušičku, pračku či velkou televizi nebo dokonce akvárium.