Instalatéři v Praze instalují i podlahové vytápění

Proč by vám instalatér v Praze https://servisvirivychvan.cz/sluzby/instalaterske-prace/ doporučil podlahové topení, je-li to samozřejmě ve vašem případě technicky proveditelné? Jaké důvody vedou mnohé z nás k takovému řešení?

Úspora za vytápění je jistá – podlahové topení funguje jako radiátor položený na plocho. Tím pádem má mnohem vyšší účinnost, protože rovnoměrně prohřívá vzduch v celé místnosti naráz. Hlavní vtip spočívá v tom, že teplý vzduch stoupá vzhůru, takže máte prakticky zaručeno, že vám nebude zima ani od nohou, ani ve výšce těla a obličeje. S radiátory naopak prostředí zbytečně přetápíte až o několik stupňů Celsia, protože k docílení tepelného komfortu ve spodní části místnosti musíte více vyhřát strop, aby se odtud mohl teplý vzduch šířit i do spodních částí obytného prostoru.

termostat topení

Nebude nic vidět – každé topné těleso hyzdí prostředí, ve kterém působí, to je bez debat. Ať už se jedná o radiátor, plynová kamna, elektrický přímotop, elektrokotel a další podobná zařízení. Jedinou výjimkou bývá vyzděný krb, s nímž se počítá jako se součástí vybavení interiéru, a který bývá obvykle jeho ozdobou. U topení v podlaze není vidět vůbec nic, pouze technické zázemí, které je skryto mimo zraky obyvatel bytu či jeho návštěvníků, a tak je místnost vzhledově mnohem atraktivnější. Zároveň odpadají nátěry topení a také jejich čištění.

topný radiátor

Bosé nohy – kdo z vás doma chodí rád naboso, zejména v teplém letním období, ocení i chůzi naboso v zimě. Je to skvělý pocit procházet se po teplém povrchu, který prohřívá citlivé receptory na bosých chodidlech. Mimochodem, víte, že masáže chodidel jsou velmi účinnou relaxační metodou, a že si je spousta lidí nedovede vynachválit? Topení v podlaze působí velmi podobně a po určité době si možná uvědomíte, že se vám zlepšila nálada a upravilo trávení, protože teplo na reflexní plošky na chodidlech má přímý vliv i na vnitřní tělesné orgány.