Co navštívit v Českých Budějovicích?

České Budějovice leží v Jihočeském kraji a každý rok je hojně navštěvováno turisty. Najdete zde totiž spoustu památek a zajímavých míst, které můžete navštívit. Podívejte se na naše tipy, co byste neměli rozhodně vynechat.

Náměstí Přemysla Otakara II.

Nejkrásnější náměstní v Českých Budějovicích. Je známé především pro svůj tvar, která má pravidelný čtverec. Místní budovy se dochovaly ještě v původních stylech a rozhodně je tu co obdivovat. Najdete tu také Samsonovu kašnu, Kromě toho samozřejmě řadu obchůdků a restaurací, kde si můžete odpočinout.

náměstí

Černá věž

Pokud budete v Českých Budějovicích, určitě byste si neměli nechat ujít možnost výhledu z Černé věže. Věž pochází z 16. století a sloužila dříve jako zvonice a místo, odkud se sledovalo město, kdyby se objevil požár. Na věž můžete vystoupat, pokud překonáte 225 schodů a užít si výhled na České Budějovice a jejich okolí.

Solní brána

Solní brána je historickou památkou Českých Budějovic, který se nachází u Radniční ulice. A první pohled vypadá zcela obyčejně, ale jedná se o pozůstalost, která dříve patřila k městskému opevnění. Dnes slouží jako patrová budova s průjezdem.

Jihočeské divadlo

Pro milovníky kultury se v Českých Budějovicích nachází Jihočeské divadlo. Své představení si zde najdou jak milovníci muzikálů, tak činohry, tak i třeba baletu. Odehrávají se zde jak představení pro děti, tak představení pro dospělé, takže své si může užít celá rodina.

České Budějovice

Důležité je zajistit si také v Českých Budějovicích vhodné ubytování. Doporučujeme vyzkoušet Penzion u Rudolfa, který vám nabídne pohodlí, rozumné ceny a skvělou dostupnost nejen k památkám v Českých Budějovicích, ale i na místa mimo České Budějovice, které stojí za to navštívit. Jedním z nich jsou například Holašovice. Přečtěte si více o tomto kouzelném místě na Holašovice Penzion u Rudolfa.