Neotřelý zdroj světla s bohatým využitím


OsvÄ›tlení hraje významnou roli v životÄ› každého ÄlovÄ›ka. NÄ›kdo si na osvÄ›tlení potrpí více, nÄ›kdo naopak ménÄ›. Pokud vÅ¡ak existují osoby, které si na kvalitÄ› a způsobech osvÄ›tlení potrpí opravdu nejvíce, pak to jsou zcela jistÄ› fotografové. PrávÄ› ti potÅ™ebují velmi kvalitní a mnohdy i cílený zdroj svÄ›tla, který dovolí vytvoÅ™it fotoaparátu precizní snímek. Pokud znáte problematiku výbÄ›ru svítidel, urÄitÄ› dáte za pravdu tomu, že to není žádný oříšek. Lidé pÅ™i bádání za dokonalým svítidlem poznají nespoÄet různých zdrojů svÄ›tla. NÄ›které jsou zajímavÄ›jší, nÄ›které naopak ménÄ›. Jestli ale existuje příklad svítidla, které je vskutku zajímavé, urÄitÄ› to bude kruhová zářivka.

Kruhová lampiÄka

Samotný tvar dokáže nemálo překvapit

To, co je na kruhové zářivce asi nejzajímavÄ›jší, je samotný tvar. Je totiž kruhový, a tedy se zcela vymyká klasickému pojetí zářivek, které každý zná. Ty totiž mají zpravidla rovný tvar, a proto může právÄ› tato varianta zcela zaskoÄit osoby, které nikdy tento zdroj svÄ›tla nevidÄ›ly. Další zajímavost tkví v použití, které je víceménÄ› urÄené spíše pro fotografy. Díky tomuto zdroji svÄ›tla je možné získat cílený kužel, který fotograf dokáže využít pÅ™i poÅ™izování snímků tohoto charakteru:

– Portréty = Zatímco klasický kužel světla by mohl vytvořit nežádoucí stíny, právě kruhová zářivka je skvělá v tom, že nedovolí vytvořit jakékoliv stíny, které by byly při fotografování objektů nežádoucí. Vznikne tedy skvěle osvětlený portrét, bez rušivých stínů.

– Makro = MaliÄké pÅ™edmÄ›ty pÅ™iblížené objektivem, jak to je jenom možné. Díky svÄ›tlu je rovnomÄ›rnÄ› osvÄ›tlený celý objekt, a to i zákoutí, kam by se svÄ›tlo z klasických žárovek nebo zářivek dostávalo jenom velmi stěží.

Ohňová show ve tvaru kruhu
AÅ¥ už o tomto osvÄ›tlení víte nebo to pro vás byla novinka, zajisté oceníte bohatý výbÄ›r, který máte v této oblasti k dispozici. StaÄí nakupovat u osvÄ›dÄených výrobců, kteří vás svými produkty nejenom, že nezklamou, ale naopak vás mile pÅ™ekvapí.