Nemusí být tak zle

Co si soukromí podnikatelé a jejich firmy nevydělají, to nemají. A bez ohledu na to, co je příčinou možných ekonomických problémů, je jisté, že podnikatelé na finanční problémy vždycky doplatí. Ať už za ně mohou nebo ne. Protože kdo drží nad podnikateli ochrannou ruku? Kromě nich samotných vůbec nikdo.

polské mince

V soukromé sféře se prostě musí postarat každý sám o sebe. A když to nevyjde, jako že to často nevyjde? Pak se prostě musí doufat v to, že se podaří sehnat aspoň nějakou půjčku. Což je ale často bohužel hodně komplikované. Podnikatelé sice mohou žádat všude možně, ale když vyjde najevo, že si potřebují půjčit, protože jsou na tom špatně, často se neuspěje. Finanční ústavy dají obvykle ruce pryč od těch, kdo jsou na tom špatně, kdo si vydělávají příliš málo na to, aby spolehlivě prokázali svou schopnost půjčené peníze splácet. A vlastně často stačí i jenom jediný banální záznam v registrech dlužníků, aby podnikateli jeho žádost o půjčku zamítli.

Jenže bez vlastních příjmů a současně i bez půjčky žádné podnikání dlouho nepřežije. A tak se prostě musí shánět pomoc tak dlouho, dokud se nesežene. A sežene se nejednou teprve nebankovní hypotéka bez registru. U které snad jako u jediné z půjček nezáleží tolik ani na příjmech žadatele, ani na stavu jeho registrů dlužníků.

polské peníze

Když je soukromník schopen nabídnout za půjčku nemovitost do zástavy, je právě u nebankovní společnosti a její hypotéky na správném místě. Protože tady i tento jediný předpoklad k dosažení úspěchu stačí. Tady se dá nemovitost do zástavy a hned si lze pohodlně půjčit, i kdyby na tom byl žadatel poměrně špatně. Protože je taková nemovitost zárukou, že se poskytovateli půjčky jeho peníze určitě vrátí. A taková jistota je tím hlavním, o co jde u všech půjček bez výjimky. S takovou jistotou nedělá nebankovní společnost ani ty sebemenší obstrukce.