Kolagen – zázračná bílkovina

Slyšeli jste už o kolagenu? Určitě ano. V poslední době je totiž o něm slyšet více než kdy dříve. Kolagen, anglicky collagen, je bílkovinou, chcete-li tak proteinem, který se nachází v našem těle. Má tu za úkol spoustu důležitých funkcí. Celkově přispívá k tomu, že naše tělo správně funguje a že se můžeme pohybovat tak, jak jsme zvyklí. Proč? Protože kolagen je součástí zejména kostí, svalů, šlach a dalších součástí pohybového aparátu. Pokud máme kolagenu málo, může nám to způsobit nejrůznější problémy s pohybem, od bolesti kloubů, až po omezenou pohyblivost. Což jsou stavy, kterým se chceme určitě vyhnout.

kolagen

Proto je velmi důležité, abychom měli neustále správnou hladinu kolagenu. Do zhruba 25 – 30 roku života nemusíme tuto problematiku řešit. Naše tělo si totiž tvoří kolagen samo v takovém množství, které je pro nás dostačující. Ovšem poté, co se začneme přehoupávat přes třicítku, začne naše tělo produkovat o něco méně kolagenu. A postupně se schopnost ho tvořit snižuje a snižuje. Proto trpí bolestmi kloubů zejména starší lidé. Má to co dělat s nedostatkem kolagenu. Vy ale už víte, že po třicítce byste se měli starat o to, abyste měli dostatek kolagenu. A tak učiníte opatření.

krém

Můžete ho začít naopak užívat jako doplněk stravy. V každé lékárně dnes seženete spoustu druhů kolagenu od nejrůznějších značek a v nejrůznějších formách. A dnes už neseženete kolagen jen v lékárnách, ale i například v supermarketech nebo prodejnách ve zdravou výživou. A to nemluvíme o e-shopech. Na spoustě internetových obchodů sežnete přesně takový kolagen, jaký budete požadovat. Kolagen se prodává v nejrůznějších formách, jak už jsme zmínili. Vyberete si tedy takovou formu, která je vám pro užívání příjemná, ať už to bude kolagen v tabletkách, v prášku, který se rozpustí ve vodě, nebo třeba v kosmetice.