Zaleťte si levně do města protikladů, do Moskvy


Pokud využijete nÄ›který z přímých letů z Prahy nebo Karlových Varů, letenky do moskvy vás nejspíš pÅ™enesou na nejvÄ›tší moskevské a ruské letiÅ¡ti Å eremetÄ›vo, které se nachází 29 km severozápadnÄ› od Moskvy. Zde má také hlavní sídlo nejvÄ›tší ruská letecká spoleÄnost Aeroflot.

Do centra Moskva se dostanete pohodlně autobusem, vlakem nebo taxíkem, kde si cenu dohodněte předem.

Centrum města je dnes moderní a otevřené světu. Má co nabídnout. Základy města pochází z 12. století. Rychle si zvyknete na to, že Moskva, jako nejlidnatější město Evropy si ráda potrpí na velikášství a velkých věcí najdete hodně. Ve středu historického centra se rozkládá Kreml a Rudé náměstí. Obě tyto památky chráněné jako kulturní dědictví UNESCO, si zahrály v mnoha filmech.

kreml_moskau3

Moskevský Kreml je oficiálním sídlem ruského prezidenta. Rudé zdi o délce 2235 metrů v sobě ukrývají plochu téměř 28 hektarů, na kterých stojí zajímavé stavby kostelů a chrámů a mnoho různých expozic dokazujících sílu a bohatství ruského národa. Tady na vás dýchne opravdové Rusko, se svými velkoknížaty a silnou mentalitou, s hrdinstvím a velkolepostí.

Velikášství ruské mentality potkáte na každém kroku. Město, které má více obyvatel, než ČR si dává hodně záležet na tom, aby návštěvníkům zůstala skrytá ta druhá tvář města, která už zdaleka není tak reprezentativní. Pokud se ale přenesete přes předsudky zažité z minulých dob, pobyt v Moskvě bude nezapomenutelným zážitkem.

ruský kaviár

NoÄní život Moskvy dokáže být hodnÄ› bujarý a odvázaný. Zkusit můžete nÄ›který z lepších noÄních klubů nebo diskoték.

Pro chvíle odpoÄinku slouží rovnou stovka mÄ›stských parků. Poté se můžete vydat po stopách velikánů ruské literatury a nahlédnout do míst, kde pobýval PuÅ¡kin, nebo ÄŒechov.

Zlatým hÅ™ebem pobytu je urÄitÄ› klasická ruská kuchynÄ›, která je opravdu výborná a pohostinnost místních lidí je doslova vyÄerpávající. RozhodnÄ› to není nic pro abstinenty.