Věda a moře

Je jasné, že žádný člověk nemůže být úplně stejný jako jeden a druhý. Proto jsou také různé školy, aby se člověk mohl vzdělávat podle své volby a podle svého uvážení. To je také dobré hlavně kvůli tomu, že ne všichni lidé mají úplně stejné záliby nebo koníčky, jako ostatní lidé okolo. Prostě a jednoduše každý jsme originál. Abych se přiznala, já jsem odmalička opravdu hodně moc ráda četla knihy. A měla jsem ráda také takové ty klasické pohádky, jako třeba například Babičku od Boženy Němcové, ale také ráda jsem četla knihy, které se zabývaly vědou a taky faktem.

Oceány mě baví.

Opravdu hodně mě to zajímalo. Nejraději jsem se zaměřovala na astronomii, ale také potom na oceány. Protože mě velice zajímalo, co je tak hluboko pod oceánem anebo pod mořem. Tohle všechno je věda. Vědecké experimenty a různé vědecké názory mě také opravdu hodně zajímaly, proto jsem také odebírala pravidelně vědecké časopisy, které jsem si přeplatila a chodily mi také pravidelně do schránky. Byla jsem opravdu z toho nadšená, protože i moje maminka mi dokonce řekla, že se taky už začíná věnovat vědě, a to jenom kvůli mně. Protože jsem měla prý stále takové otázky, na které moje maminka vůbec nedokázala odpovědět.

Věda stále překvapuje.

Takže si kolikrát něco zjistila prý na internetu anebo v časopise, aby mi mohla normálně, a hlavně po pravdě odpovědět. Opravdu hodně mě to těšilo, protože já jsem takový typ člověka, který když má nějakou otázku, tak tu odpověď chce slyšet od člověka a také s ním si chce o tom popovídat. Takže jsem byla opravdu hodně nadšená, když zrovna moje maminka mi tohle řekla, protože s maminkou si opravdu moc dobře rozumíme. A také jsem ráda, že moje maminka má ráda vědu, stejně jako já, i když ani jedna nemáme vystudovanou vědeckou fakultu. Věda je jednoduše náš koníček a myslím si, že nejsme jediné. A jak jste na to vy s vědou? Myslíte si, že všechno je vědecky ověřené nebo někdy v tom je i trochu sci-fi? Je jistě mnoho názorů a zkušeností, záleží na nás, čemu budete věřit.