Proč nakupovat zboží z asijských e-shopů?

Je jen málo z nás, kteří nikdy neslyšeli o žádném asijském e-shopu. Zejména čínské e-shopy, jsou velmi známé a populární, jelikož lákají zákazníky na nízké ceny, a ohromný výběr zboží. Je pravda, že tyto asijské e-shopy mají i spoustu odpůrců. A diskutuje se totiž o pracovních podmínkách těch, kteří v nich pracují i, a také o tom, jaké má takové množství vyrobeného zboží dopad na naši zemi. Proč ale tolik lidí stále miluje nakupování na asijských e-shopech?

krabice

Jsou to zejména nízké ceny. To, co tady koupíte za několik stovek korun, na asijském e-shopu seženete klidně jen za několik desítek korun. Přitom kvalitou se jedná prakticky o stejný výrobek. Bohužel, spousta českých e-shopů nakupuje levně asijské zboží, AU nás ho přeprodává za mnoho vyšší ceny. Velkým lákadlem je i to, že navzdory tomu, že dovoz zboží z Číny není zrovna levný, většina prodejců na těchto serverech vám poskytne poštovné zcela zdarma. Musíte si jen dávat pozor, abyste u dražších objednávek neplatili například clo či DPH.

Dalším lákadlem je ohromný výběr zboží, který vám tyto e-shopy nabízí. Ať potřebujete cokoliv, můžete si být jistí, žena asijském e-shopu to seženete. Od oblečení r přes elektroniku, přes psací potřeby, přes kosmetiku až po potraviny. Seženete zde zkrátka úplně všechno. Mnohdy tu navíc seženete i věci, které nemáte šanci v České republice sehnat. Například korejská kosmetika, která je nyní velmi populární, jde na těchto e-shopech sehnat úplně snadno, zatímco v české republice je prakticky nesehnatelná.

poštovní schránka

Nevýhodou těchto e-shopů může být to, že nemáte, jak zboží vrátit v případě, kdy vám nevyhovuje nebo třeba nesedí. Samozřejmě je tu možnost zboží vrátit, ale ve většině případů se vám to nevyplatí. Nechcete totiž vracet zboží za několik desítek korun, a zaplatit přitom i několik set korun za poštovné.