Nejluxusnější káva světa

Některé podniky se často předhání v tom, co exkluzivního a luxusního nabídnou svým hostům. Některé podniky došly tak daleko, že nabízí běžné pokrmy či nápoje zdobené zlatem. Je jasné že zlato je samo o sobě dost drahé, takže cena konečného produktu bude násobně vyšší než bez zlata. Jsou ale lidé co si takové věci koupí, i když jejich význam část lidí zcela nechápe, protože kousek zlata nepřináší nic exkluzivního, co se chuti týče. A o chuti by gastronomie měla být především.

zvíře cibetka

Můžete se setkat i se skutečně luxusními pochutinami, které jsou luxusní samy o sobě. Řeč je jak o potravinách tak o nápojích. Určitě jste už někdy slyšeli pojem cibetková káva. Někteří možná ještě netuší v čem je tato káva tak zvláštní. Je zvláštní v tom, že plody kávovníku pojídají cibetky. Cibetka je drobnější savec žijící v tropech, a tak si občas dopřeje právě kávu. Ta kupodivu nezměněná projde jejím trávicím traktem, takže ji cibetka beze změny vyloučí z těla ven. A tady se dostáváme k tomu podstatnému. Trus cibetek se ručně přebírá a vybírají se z něj zrnka kávy, která po styku s trávicími šťávami mají získat ještě lepší chuť.

nezralá káva

Nakonec se káva dostává do pražíren, odkud se rozváží do lepších obchodů po celém světě. Díky tomu ji můžete ochutnat i vy. Lákala vás tato světoznámá káva do doby, než jste zjistili, jak se vlastně zpracovává? Nemusíte se ničeho bát, káva je velice důkladně umytá, než se veze upražit. Někoho tato zjištění od vyzkoušení cibetková kávy odradí napořád, ale někomu to nedá, a kávu přece jen zkusí. Pokud si budete chtít dát, můžete si koupit vzorek na ochutnání, protože větší balení jsou opravdu velice drahá. Na darka-shop.cz najdete mnoho produktů z řad kávy, čaje a koření z celého světa. Pokud hledáte skvělé a hlavně kvalitní potraviny, najdete je právě tady. Dejte cibetkám šanci.