Jak se chráníte během menstruace?


Každé ženě nevyhovují vložky a tampony a přesto je používají. Buď se nezajímají o alternativy a nebo si na ně natolik zvykly, že je nehodlají měnit ani když jim nevyhovují. Můžete to změnit, a pokud je pro vás vložka nebo tampon nevyhovující, vyzkoušejte kalíšek nebo české menstruační kalhotky myfemini.

vložky a tampony

Kalíšek jako tampon
Kalíšek funguje na podobném principu jako tampon. Musí se složit na polovinu a vložit dovnitř. Následně přilne ke stěně sliznice a vydrží až 12 hodin. Na rozdíl od tamponu, kalíšek krev jen drží a neulpívá v něm, takže je zdravotně nezávadný. I přes to, že je v něm krev tak dlouho, nezapáchá a nepředstavuje zdravotní riziko. Pokud tak dlouho necháte zavedený tampon, koledujete si o vznik https://www.epravo.cz/top/clanky/vznik-a-zanik-vecnych-bremen-7362.html syndromu toxického šoku, což je životu nebezpečný stav.

Kalhotky jsou vhodné i pro slečny od první menstruace, protože se nosí místo spodního prádla a jsou velmi pohodlné a diskrétní. Dají se koupit v různých velikostech a druzích podle toho, jak silné máte krvácení. Jsou vyrobeny z několika svých vrstev, takže budete chráněná po celou dobu menstruace. Jsou vhodné k nošení nejen během dne, ale i na spaní nebo třeba na sport. Vyrábíme je v mnoha střizích, najdete u nás klasické kalhotky, kalhotky s vysokým pasem, tanga, brazilky, zkrátka si vyberete takové na jaké jste zvyklá nebo které se vám dobře nosí.

žena v prádle

Jak je to s údržbou?
Každou ženu zajímá, jak se kalhotky udržují, protože jednorázové pomůcky se jednoduše vyhodí. Kalhotky se musí odmočit a potom vyprat. Sušit by se měly volně a ne v sušičce a je dobré se vyhýbat i bělidlu aviváži. Pokud se o ně budete správně starat, vydrží vám mnohem déle než po dobu jakou vám zaručujeme my jako výrobce. Mnohé ženy se svěřily na sítích že mají naše kalhotky již více jak rok a pořád jsou bez poškození. I vy můžete používat ekologické a ekonomické menstruační pomůcky.