Jak by měl vypadat ideální párty stan

Pokud máme zahradu, ať už u rodinného domku nebo u chaty či chalupy, je velmi pravděpodobné, že na ní budeme pořádat nějaké společenské akce. Může se jednat o oslavy narozenin či nějaké jiné zvláštní příležitosti, nebo jen obyčejnou grilovačku. V každém případě je jasné, že se nám tam sejde více lidí. A všichni chtějí mít pohodlí.

V tom nám může poměrně dost pomoci takzvaný párty stan. Ten se od těch klasických liší tím, že je ze všech stran, případně ze tří, otevřený. Jde v podstatě o stříšku na nohách, přes kterou je dána stanová plachta, ačkoliv, jak již bylo řečeno, je možné mít jednu celou stranu zakrytou.

klasický party stan

Jeho úkolem je poskytnout lidem útočiště jak před spalujícím Sluncem, tak i před případným deštěm. Nelze totiž očekávat, že vždy bude krásné počasí. A i během pěkného letního dne se může objevit krátká přeháňka. Stan pak zajistí, že zábava nebude muset kvůli ní být přerušena, a navíc nezmoknou případná elektronická zařízení.

Samozřejmě aby takto dokázal fungovat, je potřeba, aby splňoval určité podmínky. V první řadě je to přiměřená velikost. Ta by měla odpovídat počtu hostů a také přístrojům, které pod ním chceme mít. Měl by být dostatečně prostorný na to, aby se pod ním v případě potřeby mohli všichni pohodlně schovat.

party stan s okny

Podceňovat však nelze ani materiál, ze kterého je vyroben. Konstrukce by měla být lehká, ale zároveň pevná. Ideální je, pokud má možnost ukotvení, které zabrání, aby ji silnější vítr odnesl. To samé platí i o plachtě – mělo by být možné ji přidělat k zemi. Zároveň by měla být z nepropustného materiálu, který bude blokovat jak sluneční paprsky, tak i déšť.

Jistě, všechny tyto podmínky není zrovna snadné dodržet. A pokud si vyberete jeden z těch levných modelů, které jsou často nabízeny například v různých hypermarketech, je pravděpodobné, že s ním nebudete spokojeni. Zde se rozhodně nevyplatí šetřit. Koneckonců, chcete, aby vaše akce proběhla co nejlépe, ne?