Co pomáhá na hmyzí bodnutí?
Nejprve si řekněme, že pokud víte, že netrpíte alergií na určité hmyzí bodnutí, mohou Vám pomoci tyto rady. Pokud už víte, že alergik jste a nemáte při ruce antihistaminika od svého lékaře, okamžitě volejte záchrannou službu. Pokud je po ruce máte, dávkujte podle Vašeho lékaře. Po bodnutí včelou, vosou nebo sršněm sledujte stav postiženého, hrozí tu zadušení či anafylaktický šok. Pokud se postižený chová jinak, stěžuje si na nějaké potíže, na nic nečekejte, může tu jít o život. Nepříjemné svědění, pálení či otok pomůžou zmírnit místní antihistaminika jako je např.: Fenistil gel nebo zcela přírodní Tea Tree Oil.
Vytáhnout žihadlo co nejdříve je velice důležité!
Zapíchnuté žihadlo se stává v našem těle orgánem. Místo se zapíchnutým žihadlem první důkladně vydesinfikujte a opatrně vytáhněte. Místo vpichu chlaďte a mažte místními antihistaminiky. Pokud kousne hmyz dítě, jeďte nejlépe hned k lékaři, pokud se otok zhoršuje či dítě vykazuje známky alergie.
Věci, které máte doma, a mohou Vám pomoci od nepříjemných pocitů v místě štípnutí hmyzem
Nejčastěji se používá octový zábal, pomůže i plátek cibule přiložená na místo vpichu, pomáhá také rozdrcený jitrocel kopinatý, který pustí šťávu z listu, která je léčivá. Další tipy {LINK}, které vám uleví od hmyzího bodnutí.
Doufáme, že každé léto přežijete bez těchto potíží, které se pojí s hmyzím štípnutím. Hmyz se nás bojí daleko více než my jeho. A proto, když okolo Vás létá a vy uděláte prudký pohyb rukou směrem k němu, bere to jako výzvu k souboji. Nebo když v létě lížete zmrzlinu, preventivně před každým líznutím si zkontrolujte, zda na něm není vosa, sršeň nebo včela. Lákají je sladké pokrmy. Štípnutí hmyzu do Vašeho hrdla by mohlo způsobit zadušení. Dávejte si na to prosím pozor. Dále se vyplatí býti na pozoru v létě, kdy se rozhodnete travnatou plochu přeběhnout pěkně bosky. Zaručeně na ní někde bude sladká květinka, která přilákala včely. Snadno ji můžete přehlédnout a problém je na světě.